استان بوشهر

>

اجرای۵پروژه آب‌شیرین‌کن در استان

گرنا: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: در راستای حل مشکلات تامین آب آشامیدنی استان بوشهر ۵ پروژه آب شیرین‌کن طراحی و اجراء شده که تاکنون ۲ پروژه آب وارد مدار تولید شده است.


آب شیرین


به گزارش گرنا: عبدالکریم گراوند صبح امروز در نشست شورای اداری شهرستان دیر با گرامیداشت هفته دولت و با بیان اینکه دولت یازدهم گام‌های بلندی برای رفع مشکلات برداشته است اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با وجود همه مشکلات، در عرصه‌های مختلف گام‌های بلندی در راستای تحقق مطالبات مردم و رفع مشکلات برداشته است.


وی با بیان اینکه در حوزه ساخت بزرگراه اقدامات موثری انجام شده است افزود: در دولت یازدهم 120 کیلومتر بزرگراه در استان بوشهر  ایجاد شد که تا پایان سال به 145 کیلومتر افزایش می‌یابد.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر از ساخت تاسیسات آب شیرین‌کن در نقاط ساحلی استان بوشهر خبردادو گفت: در راستای حل مشکلات تامین آب آشامیدنی استان بوشهر 5 پروژه آب شیرین‌کن طراحی و اجراء شده که تاکنون 2 پروژه آب وارد مدار تولید شده است.


گراوند با اشاره به اجرای طرح‌های گازرسانی در شهرها و روستاهای استان بوشهر بیان کرد: برخوردار نقاط شهری و روستایی از شبکه گازرسانی افزایش یافته به‌گونه‌ای که شبکه گازرسانی در روستاها از 34 درصد به 90 درصد و در شهرها از 77 درصد به 98 درصد افزایش یافته است و امسال طرح گازرسانی به شیف، هلیله و بندرگاه بوشهر تکمیل و افتتاح می‌شود.


وی، با تاکید بر توجه، دولت به مناطق محروم و توسعه زیرساخت‌های عمرانی تصریح کرد: توجه به مناطق محروم، عمران شهری و روستایی مورد توجه دولت‌مردان قرار دارد و  در ارائه خدمات و عمران و آبادانی در تمام نقاط کشور طرح‌های مهمی تدوین، و اجراء  کرده و برنامه‌هایی در دست اجراء دارد.


گراوند از افزایش اعتبارات تملک دارایی استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: اعتبار تملک دارایی استان بوشهر در سال 1392 قبل از آغاز بکار دولت یازدهم، 310 میلیارد تومان بود که این رقم در سال گذشته به رقمی در حدود 1900 میلیارد تومان رسید که 71 درصد آن تخصیص یافت.


وی  به شاخص‌های امنیتی در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: استان بوشهر از لحاظ شاخص‌های امنیتی جزء 8 استان برتر کشور معرفی شده که نشان از وجود امنیت پایدار در این استان است.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر از کاهش جرائم خشن در استان خبردادو تصریح کرد: وقوع جرائم خشن در 5 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان بوشهر 29 درصد کاهش یافته است.


گراوند با اشاره به جهت‌گیری دولت در حوزه اجتماعی استفاده از توانمندی سازمان‌های مردم نهاد گفت: در این راستا بهره‌گیری از توان سمن‌ها مورد توجه بوده که در استان بوشهر گام‌های ارزشمندی برداشته شده به‌گونه‌ای که تعداد سمن‌ها از 16 مورد به 142 سمن افزایش یافته است.


وی با اشاره به ارتقاء شاخص پذیرش دانش آموزان استان بوشهر در دانشگاه‌های دولتی خاطر نشان کرد: با اجرای طرح تقویت بنیه علمی در شهرها و روستاهای استان بوشهر تحول مهمی در پذیرش دانش‌آموزان کنکوری به دانشگاه‌ها ایجاد شد و رتبه استان بوشهر از 22 به 18 در این عرصه افزایش یافت.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه در عرصه بهداشت و درمان فعالیت‌های قابل توجهی در استان بوشهر انجام شده است افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت خدمات درمانی و بهداشتی و دسترسی مردم به مراکز درمانی ارتقاء یافت که در عرصه تخت‌های بیمارستانی از 800 تخت در سال 92 اکنون به بیش از 1600 تخت افزایش یافته است.


گراوند با اشاره به شایستگی حوزه بهداشت و درمان استان بوشهر گفت: خدمات در حوزه سلامت استان بوشهر، شایستگی خود را به اثبات رساند به‌طوریکه به حکم وزیر بهداشت و درمان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر به عنوان معاون بهداشتی این وزارتخانه منصوب شد.


وی با اشاره به برنامه‌های اجراء شده در عرصه اقتصاد مقاومتی خاطر نشان کرد: با استفاده از ظرفیت‌های استان بوشهر طرح‌های مهمی  در عرصه اقتصاد مقاومتی اجراء شده که این مهم امسال تسریع می‌یابد.


* تسنیم


 نوشتن دیدگاه

Back to Top

Template Design:Dima Group