استان بوشهر

>

حاجیان گوشت قربانی خود را به نیازمندان اختصاص دهند

گرنا: مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: حاجیان در قالب طرح 'عیدی قربان به نیازمندان' نذرها و گوشت های قربانی خود را به نیازمندان اختصاص دهند.


http://img8.irna.ir/1396/13960609/82650597/n82650597-71842237.jpg


به گزارش گرنا: احمد لطفی اعلام کرد: با اشاره به عید سعید قربان و سنت قربانی کردن مسلمانان از مردم متدین و دیندار استان، به ویژه حاجیان هم استانی بیت الله الحرام اولویت تقسیم هرگونه ولیمه، پذیرایی و قربانی‌هایشان را به نیازمندان و خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد اختصاص دهند.


وی تصریح کرد: سنت قربانی کردن و توزیع گوشت قربانی در بین نیازمندان در این روز از اهمیت زیادی میان مسلمانان برخوردار است .


لطفی یادآورشد:دراستان بوشهر بیش از 27 هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد هستند که بیش از 50 درصد آنان را خانواده های بی سرپرست تشکیل می دهند.


وی افزود: در همین راستا کمیته امداد به عنوان یک نهاد حمایتی برای کمک به فقرا و نیازمندان، در کنار کمک‌های دولتی و امدادی تلاش می کند تا از طریق کمک های خیران و نیکوکاران بخشی از نیازهای نیازمندان را تامین کند.


لطفی با اشاره به در پیش بودن عید سعید قربان و سنت قربانی کردن مسلمانان،بیان کرد: کمیته امداد استان بوشهر برای جمع آوری گوشت قربانی و توزیع آن در بین نیازمندان آمادگی لازم دارد.


وی یادآور شد: در روز عید سعید قربان دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در سراسر استان آماده همکاری و دریافت نذرها و گوشت قربانی مردم نیکوکار و حاجیان هم استانی هستند.


مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت:مردم، خیران و نیکوکاران علاوه بر تحویل کمک های غیر نقدی خود به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری، می توانند کمک های نقدی خود را نیز از طریق شماره حساب 0105753982009 نزد بانک ملی یا از طریق سامانه پرداخت الکترونیکی با شماره گیری#077*7788* پرداخت نمایند تا به دست نیازمندان برسد.


وی گفت: پارسال در عید سعید قربان خیران و حاجیان استان بوشهر سه میلیارد و 500 میلیون ریال اموال نقدی و غیرنقدی به نیازمندان کمک کردند که پیش‌بینی می شود این کمک های مردمی در عید قربان امسال دو برابر شود.


لطفی افزود: پیش‌ بینی می‌ شود هفت میلیارد ریال گوشت قربانی در عید سعید قربان در اختیار کمیته امداد استان قرار گیرد که این مهم با مشارکت سازمان حج و زیارت، جهاد کشاورزی، دامپزشکی و کمیته امداد محقق می شود.


* ایرنا


 نوشتن دیدگاه

Back to Top

Template Design:Dima Group