استان بوشهر

>

طرح توانمندسازی در ۲۵۰ روستای استان اجرا می‌شود

گرنا: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر گفت: بر اساس تدوین طرح توانمندسازی جوامع روستایی در راستای ایجاد کسب و کار در روستاها امسال این طرح در ۲۵۰ روستای استان بوشهر اجرایی می‌شود.به گزارش گرنا: رضا عوض‌پور صبح امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با اشاره به تدوین سند توازن منطقه‌ای و توسعه‌ای روستایی اظهار داشت: در این سند تکالیف دولت برای اجرایی شدن طرح‌های توسعه‌ای و اشتغال‌زایی تعیین و مشخص شده است.


وی با تاکید بر توجه به توانمندسازی روستائیان با اتکاء به ظرفیت‌های روستایی خاطرنشان کرد: اسناد توازن منطقه‌ای و توسعه روستایی، دولت را مکلف کرده که با اتکاء به ظرفیت‌های روستایی، توانمندسازی مهارتی و حرفه‌ای روستائیان را مورد توجه قرار دهد.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با اشاره به اجرایی شدن منظومه‌های روستایی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: برای توسعه روستایی استان بوشهر طرح مطالعاتی منظومه‌های روستایی اجرایی شده که در شبکه یکپارچه سازی روستایی و محلی به ویژه ظرفیت‌های اشتغال‌زایی و تولیدی تاثیرگذار است.


عوض‌پور با اشاره به توانمندسازی جوامع روستایی و اجرای طرح‌های کسب و کار در این مناطق بیان کرد: امسال در 5 هزار روستای کشور طرح توانمندسازی جوامع روستایی و طرح‌های کسب و کار اجرایی می‌شود که برش استانی این طرح‌ها ابلاغ شده است.


وی با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی جوامع روستایی در استان بوشهر تصریح کرد: بر اساس تدوین طرح توانمندسازی جوامع روستایی در راستای ایجاد کسب و کار  امسال این طرح در 250 روستای استان بوشهر اجرایی می‌شود.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با بیان اینکه سند توسعه و اشتغال هر روستا در قالب طرح یاد شده تدوین می‌شود گفت: بر اساس قابلیت و ظرفیت‌های مختلف روستاهای استان بوشهر طرح توانمندسازی جوامع محلی برای ایجاد کسب و کار اجرا می‌شود.


عوض‌پور با اشاره به توزیع منابع اعتباری در روستاها خاطرنشان کرد: برای تدوین و اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و توانمندسازی روستاها، منابع اعتباری در روستاها بر اساس قابلیت‌های کسب و کار توزیع می‌شود.


* تسنیم


 نوشتن دیدگاه

Back to Top

Template Design:Dima Group