استان بوشهر

>

رئیس بهداشت گناوه: والدین به تغذیه دانش‌آموزان اهمیت دهند

گرنا: رئیس شبکه بهداشت ودرمان گناوه گفت: همه خانواده ها باید به نیاز های تغذیه ای فرزندان خود در سنین مدرسه که در سلامتی و فراگیری هرچه بهتر آنان نقش ایفا می کند، اهمیت ویزه ای قایل شوند.

به گزارش گرنا به نقل از ایرنا؛ دکتر علی زکی زاده روز سه شنبه در کارگاه آموزشی تغذیه افزود: سنین مدرسه یکی از دوران مهم شکل گیری عادت غذایی و شیوه زندگی است که خانواده ها باید آن را مدنظر قرار داده و با تامین مواد غذایی سالم و فراهم کردن فضای لازم برای تحرک بخشی، زمینه پیشرفت و سلامت فرزندان خود را فراهم کنند.


http://img8.irna.ir/1396/13960628/82669917/n82669917-71878301.jpg


وی گفت: نیاز تغذیه ای در سنین دانش آموزی متغیر و براساس سن و جنس، شرایط فیزیولوژیک، اندازه بدن و میزان فعالیت آنان متفاوت است.


کارشناس تغذیه و رژیم درمانی شبکه بهداشت ودرمان گناوه گفت: بهترین راه برای اطمینان از نیاز های تغذیه ای کودکان و نوجوانان در سنین مدرسه استفاده از پنج گروه اصلی غذایی شامل نان و غلات، شیر و لبنیات، گوشت، حبوبات و تخم مرغ،سبزی و میوه هاست.


اسماء حسن زاده افزود: نوجوانان در سنین مدرسه علاوه بر سه وعده غذای اصلی به 2 میان وعده که باعث ثابت نگه داشتن قند خون برای عملکرد طبیعی مغز و تامین بخشی از انرژی مورد نیاز برای فعالیت های نوجوان، حفظ کارایی و کمک به یادگیری آنان می شود، نیازمند هستند.


وی اظهارکرد: میان وعده ها باید از یک یا چند گروه غذایی اصلی تشکیل شوند که نان همراه با پنیر یا تخم مرغ با یک نوع سبزی، انواع ساندویج های خانگی(کوکو و کتلت) شیر و بیسکویت و انواع تنقلات سنتی نظیر گندم برشته، برنجک و عدس بو داده از بهترین آنهاست.


این کارشناس گفت: دانش آموزان از مصرف پفک و چیپس، نوشابه های گازدار و فست فودها بدلیل مضراتی که دارند پرهیز کنند.


وی افزود: پوکی استخوان، کاهش اشتها، چاقی، پوسیدگی دندان و بروز آلرژی از عمده ضررهای استفاده از این مواد است.


شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.


 

نوشتن دیدگاه

Back to Top

Template Design:Dima Group