استان بوشهر

>

کشف بیش از ۹۵ درصد جرايم اینترنتی طی یک سال گذشته در استان بوشهر

گرنا:سرهنگ  مهدی قاسمی رئيس پليس فتا استان بوشهر در تشریح خبر فوق اظهار داشت:با تلاش همه عوامل فرماندهی انتظامی استان بوشهر و با محوریت پلیس فتا استان و بهره گیری از روشهای نوین کشف جرم،بیش از 95 درصد از جرایم بوقوع پیوسته سایبری در این دوازده ماهه گذشته کشف و شناسایی گردید.

qzb_img_1997(1).jpg


 


بسمه تعالی


پلیس فتا ف. ا. استان بوشهر -   دایره اجتماعی


اطلاع رسانی و هشدار  


سرهنگ  مهدی قاسمی رئيس پليس فتا استان بوشهر در تشریح خبر فوق اظهار داشت:با تلاش همه عوامل فرماندهی انتظامی استان بوشهر و با محوریت پلیس فتا استان و بهره گیری از روشهای نوین کشف جرم،بیش از 95 درصد از جرایم بوقوع پیوسته سایبری در این دوازده ماهه گذشته کشف و شناسایی گردید.


رئیس پلیس فتا استان بوشهر بیشترین کشفیات جرایم سایبری را برداشت هاي غيرمجاز از حساب بانکی، منتسب نمودن اعمال بر خلاف حقيقت، انتشار اکاذیب و همچنین کلاهبرداري های اينترنتي عنوان کرد.


سرهنگ مهدی قاسمی از مهمترین جرائم در فضای سایبری در استان بوشهر طی یک سال گذشته به شناسایی و دستگیری عاملان انتشار دهنده تصاویر و فیلم های خصوصی نوجوانان بوشهری خصوصا دختران دانش آموز در کانال خز بوشهر عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: این پلیس با هوشیاری و درایت کارآگاهان فنی و تخصصی خود، سه نفر از عاملان اصلی کانال را شناسایی و روانه زندان شدند که باعث برگرداندن آرامش روحی و روانی تعداد کثیری از خانواده های بوشهری شد.


وی آموزش‌هاي عمومي و همگاني و بالابردن سواد رايانه اي مردم را مهمترين گام در پيشگيري از جرائم رايانه اي عنوان کرد و تصريح کرد: اين پليس از ابتدای مهرماه سال گذشته تا کنون بيش از 12 هزار بروشور، 3 هزار و 500  لوح فشرده در بين دانشجويان، دانش آموزان و شهروندان بوشهري توزيع و 38 جلسه آموزشی با نهادها، سازمانها و دانشگاه ها برگزار که بیش از 3 هزار نفر را تحت آموزش قرار داده است.


سرهنگ مهدی قاسمی انعکاس نکات هشداری و آموزشی با موضوع فضای مجازی در راستای پیشگیری از حوادث اینترنتی از طریق سایت های خبری، صدا و سیمای مرکز استان و نشریات را  از دیگر اقدامات انجام شده توسط این پلیس نام برد.


این مقام انتظامی در ادامه با اشاره به استفاده بیش از حد کاربران اینترنتی از شبکه های اجتماعی خصوصا موبایلی از آنان خواست ضمن آشنایی با خطرات، تهدیدات  و آسیب های آن با هوشیاری کامل از این فضا استفاده کنند و  فضای مجازی را تبدیل به محیطی برای انتقام جویی نکنند.


وی از مردم خواست براي انجام انواع عمليات هاي بانكي اعم از پرداخت قبوض، پرداخت شهريه دانشگاه، انتقال وجه به حساب هاي ديگر، انواع خريدهاي اينترنتي و ... حتي المقدور از اماکن عمومي مانند كافي نت ها  استفاده نكنند در صورت استفاده رمزخود را در اختيار فرد يا افراد شاغل در کافي نت ها قرار ندهند و بلافاصله بعد از انجام عمليات بانکي خود با مراجعه به دستگاه هاي خودپرداز، رمز دوم کارت خود را تغيير دهند.


رئیس پلیس فتا استان بوشهر در پایان ضمن معرفي سايت www.cyberpolic.ir و ارتقاء سطح دانش و رشد آگاهي شهروندان بوشهری در حوزه شناخت سايبري از آنان خواست در صورت بروز هرگونه مشکل در فضای مجازی با شماره تلفن 2187669 و 2187632 (پلیس فتا استان بوشهر) تماس و اطلاعات لازم را کسب کنند.


 


 


 

نوشتن دیدگاه

Back to Top

Template Design:Dima Group