استان بوشهر

>

استانداربوشهر: کار جمعی در فضای آرامش همراه با نقد و نظر را ضرورت توسعه استان می دانم

گرنا: استاندار بوشهر گفت: لازمه توسعه، پیشرفت ،اجرای سیاست های دولت و اقتصاد مقاومتی در این استان کار جمعی در فضای آرام سیاسی ، بهره گیری از خرد جمعی و نخبگانی همراه با نقد و نظر سازنده است.

 


 


به گزارش گرنا به نقل از  ایرنا عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در نشست با رئیس و کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی استان بوشهر افزود: هرچند در فضای سیاسی به دنبال آرامش هستیم ولی در انجام کارها عمرانی و زیرساختی برای دستیابی به توسعه نیازمند تلاش و کار مضاعف هستیم.


استاندار بوشهر اضافه کرد: در حوزه سیاسی تعامل گروه ها، احزاب، انجمن ها و جمعیت های مختلف با حفظ تفاوت دیدگاه منجر به شتاب در توسعه و کسب کار و رونق اقتصادی می شود.


وی گفت: ظرفیت ها، استعدادها و شعارهای دولت در سایه آرامش محقق و خواسته های مردم عملیاتی و اجرایی می شود.


گراوند افزود: آرامش به معنی این نیست که کسی نقد، انتقاد و راهکار ندهد بلکه آغوش ما به روی هرگونه ایده ، اعتقاد و نظری که بتواند به تعالی استان کمک کند باز است.


وی با بیان اینکه اگر درجامعه ای نقد نباشد ممکن است آن جامعه دچار انحراف شود، گفت: انتقاد سازنده به بالندگی ،اصلاح مسیر و امور ، درستی عمل، جلوگیری از فساد و انحراف کمک می کند.


استاندار بوشهر افزود:در همین راستا همه دستگاههای اجرایی از انتقاد سازنده و راهکارهای مطبوعات، اصحاب رسانه و قلم که به توسعه استان کمک کند استقبال می کنند.


وی یادآورشد:توسعه استان بوشهر تنها به وسیله دستگاههای متولی عملیاتی و محقق نمی شود بلکه برای رسیدن به این امر نیازمند ایده ها و نظربخش های مختلف جامعه از جمله مطبوعات و صاحبان اندیشه هستیم.


استاندار بوشهر بااشاره به مشی اعتدال دولت گفت: برای ارتقای شاخص های توسعه ای و بهبود شرایط استان باید همه افراد با هر دیدگاهی بتوانند با هم گفت وگو، بحث و مشاوره انجام دهند.


گراوند با قدردانی از اصحاب رسانه استان بوشهردر ایجاد بستر آرامش برای کار و خدمت گفت:مدیران دستگاههای اجرایی استفاده از نقد و نظر سازنده فعالان رسانه ای را سرلوحه امور خود قرار دهند.


وی قانونگرایی را از اولویتهای اصلی مدیریت ارشد استان دانست و گفت: یکی از عوامل توسعه و پیشرفت هر جامعه ای اجرای درست قوانین و مقررات است.


وی بااشاره به اینکه آرامش سیاسی اولویت دوم مدیریت ارشد استان بوشهر است افزود: ایجاد فضای آرام در سایه تعامل با همه احزاب و گروههای معتقد به نظام اسلامی لازمه توسعه پایدار است.


گراوند گفت: ایجاد تقابل و تنش درجامعه هنر به حساب نمی آید و هرکسی توسعه استان را می خواهد باید به ایجاد، تقویت و حفظ فضای آرام جامعه کمک کند.


وی تحقق اقتصاد مقاومتی را اولویت سوم کاری خود ذکرکرد و گفت:اقتصاد مقاومتی، اشتغال، رونق اقتصادی و کسب و کار در کشور بعنوان یک واجب مطرح است.


استاندار بوشهرگفت: ایجاد زیرساخت های توسعه ای برای بهبود معیشت، رفاه ، توسعه و استفاده از ظرفیت ها از دیگر اولویت های نماینده عالی دولت دراین استان است.


وی اهتمام به حفظ محیط زیست را بستر ساز توسعه پایدار دانست و افزود: بعد از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز شهرهای ساحلی استان بوشهر با مشکل فاضلاب روبرو هستند که رفع آن به استفاده بهینه از پساب تولیدی و مدیریت مصرف آب منجر خواهد شد.


گراوند با قدردانی از حمایت گروهها و جریان های سیاسی گفت:این امر رسالت مدیریت استان بوشهر را در استفاده حداکثری از ظرفیت ها برای خدمت رسانی بهتر به مردم سنگین تر کرده است.


وی افزود: ایرنا و دیگر رسانه ها افزون بر انعکاس خدمات دولت و مطالبات مردم با نقد سازنده برای رفع آسیب ها و نارسایی ها در قالب انتقال ایده و پیشنهادهای نخبگان جامعه ،مدیران دستگاههای اجرایی را یاری کنند.


استاندار بوشهر یادآورشد: همچنین خبرگزاری جمهوری اسلامی با معرفی ظرفیت های طبیعی استان زمینه جذب فعالان اقتصادی و صاحبان ایده و سرمایه را برای رونق اقتصادی و توسعه استان بوشهر فراهم کند.


گراوند افزود: ارایه تصویری واقع بینانه از امنیت موجود و آرام استان بوشهر توسط رسانه ها فضا را برای سرمایه گذاری ایمن فراهم می کند.


وی گفت:روابط عمومی کارامد در ایجاد زمینه تعامل بین مدیران و مردم نقش مهمی برعهده دارد که در همین راستا برای انعکاس خدمات نظام و تقویت حلقه ارتباطی بین مردم و حاکمیت شورای اطلاع رسانی استان فعال خواهد شد .


رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان بوشهر نیز گفت:برغم اینکه بوشهر از استانهای پیشگام در عرصه رسانه است و هم اینک بیش از 70رسانه فعال دارد اما از این ظرفیت برای معرفی قابلیت ها و جاذبه های استان استفاده مطلوب نمی شود.


اکبر اقبال مجرد افزود:نقد سازنده رسانه ها در کنار پاسخگویی مدیران باعث شناخت کارامدی یا ضعف عملکرد دستگاهها می شود .


وی یادآورشد: رسانه باید در کنار پیگیری مطالبات مردم و نقد


عملکرد مدیران به پویایی ،نشاط و امید در جامعه نیز کمک کنند.


اقبال مجرد گفت:رسانه های استان فارغ از تعلق خاطر به هرکدام از جناح های سیاسی باید به ارتقای سطح همدلی وتعامل بین مردم و مسوولان کمک کنند و با پرهیز از دامن زدن به خرده فرهنگ ها و اختلافات در موضوعاتی که به نفع استان است با مجموعه مدیریتی استان در تحقق اهداف توسعه ای همراهی کنند.


وی آسیب شناسی فضای رسانه ای استان را ضروری دانست و یادآورشد:فرهنگ سازی درابعاد مختلف یکی از رسالت های رسانه است طوریکه بجای دامن زدن به موضوعات سطحی بستر لازم را برای اجرای پروژه های اساسی توسعه ای از طریق پیگیری و انعکاس مسایل فراهم کنند.


رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان بوشهر گفت: رفع همه مشکلات اساسی استان بوشهر در یک دوره مدیریتی محدود شاید امکان پذیر نباشد اما اگر رسانه ها از روزمره گی فاصله بگیرند و بدنه کارشناسی دستگاههای اجرایی نیز متناسب با برنامه های اولویتی مدیریت ارشد استان مطالب را در اختیار اصحاب رسانه قرار دهند بدون شک از ظرفیت رسانه ها استفاده مطلوب تری در پیشبرد امور استان انجام خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

Back to Top

Template Design:Dima Group