استان بوشهر

>

پهنای باند اینترنت در استان به ۳۲ گیگابایت رسید

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر ظرفیت پهنای باند ورودی استان بوشهر را ۲۰۰ گیگابایت دانست و گفت:پنهای باند اینترنت در استان بوشهر به ۳۲.۷۸ گیگابایت افزایش یافته است.

به گزارش « گرنا »؛  علی سملیان در گفتگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به اینکه خدمات اینترنتی در استان بوشهر افزایش یافته است اظهار داشت: اکنون کاربران اینترنت در استان بوشهر به 624 هزار و 900 نفر رسیده و این در حالی است که 208 هزار خانوار این استان به اینترنت پرسرعت متصل شده‌اند.


پهنای باند بی‌سیم


وی با اشاره به اینکه شبکه نسل 3 در شهرهای مختلف استان بوشهر ایجاد شده تصریح کرد: اکنون 34 شهر این استان دارای شبکه نسل سوم و 28 شهر از شبکه نسل چهارم بهره‌مند هستند.


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با بیان اینکه بهره‌مندی اینترنت در روستاهای استان بوشهرافزایش یافته است خاطر نشان کرد:   411 روستای استان بوشهر از خدمات اینترنت استفاده می‌‌کنند که نسبت به سال قبل افزایش چشمگیری یافته است.


سملیان با اشاره به طرح اجرای شبکه فیبرنوری در استان بوشهر پرداخت و افزود:  بیش از 3 هزار و 578 کیلومتر شبکه فیبر نوری در استان بوشهر اجراء شد که نقش مهمی در توسعه زیرساخت‌‌های خدمات الکترونیکی دارد.


وی، از افزایش پهنای باند اینترنت استان بوشهر خبرداد و گفت: پنهای باند اینترنت در استان بوشهر به 32.78 گیگابایت افزایش یافته  و این در حالی است که  ظرفیت پنهای باند ورودی استان بوشهر  200 گیگابایت است.


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر از راه‌اندازی سرویس اینترنت بی سیم رایگان در اماکن عمومی شهر بوشهر خبرداد و تصریح کرد: در راستای ایجاد بستر اینترنت WIFIدر اماکن عمومی، زیرساخت رایگان سرویس اینترنت بی سیم رایگان در شهر بوشهر فراههم شده است.


وی بیان کرد: این مهم، امکان دسترسی آسان عموم مردم را به سرویس اینترنت در 6  نقطه فضای عمومی شهر بوشهر خصوصا پایانه مسافربری و مجتمع تجاری زیتون، با قابلیت دسترسی به اینترنت با سرعت حداکثر 5 مگابیت بر ثانیه  تا دوساعت و حجم دانلود M300  برای هر کاربر فراهم کرده است.


سملیان با اشاره به این موضوع که این حرکت گام بزرگی در راستای توسعه دسترسی آسان عموم به اینترنت است افزود: همواره در تلاش هستیم در تمامی اماکن عمومی شهرهای استان بوشهر سرویس اینترنت بی سیم رایگان برای عموم راه اندازی کنیم.

نوشتن دیدگاه

Back to Top

Template Design:Dima Group