استان بوشهر

>
با مشارکت خیرین بوشهری؛

کلنگ‌زنی مرکز پیشگیری از سرطان در بوشهر + تصاویر

سرطان ها پس از تصادف و بیماریهای قلبی و عروقی سومین عامل مرگ و میر در استان بوشهر است برهمین اساس افزایش سواد سلامت مردم در این بخش ضروری است.


به گزارش « گرنا »؛  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این آیین گفت: مرکز غربالگری و تشخیص سرطان بوشهر با همکاری خیران و سازمان های غیردولتی در زمینی به مساحت 700 مترمربع احداث می شود.


akpy_kolangzani-markaz-tekhasosi-saratan-1396-8-29-1.jpg


کشمیری افزود: این مرکز با 10 میلیارد ریال اعتبار در مدت 18 ماه احداث و به بهره برداری می رسد. وی اضافه کرد: ماموگرافی، اندسکوپی، کولونوسکپی و غربالگری آزمایشگاهی از جمله بخش ها و اقداماتی است که در این مرکز تشخیصی انجام می شود. کشمیری ادامه داد: سرطان ها پس از تصادف و بیماریهای قلبی و عروقی سومین عامل مرگ و میر در استان بوشهر است برهمین اساس افزایش سواد سلامت مردم در این بخش ضروری است.


ogf6_kolangzani-markaz-tekhasosi-saratan-1396-8-29-3.jpg


وی با تاکید بر ضرورت راه اندازی و تجهیز مراکز تشخیصی در استان بوشهر افزود: در زمان حاضر مرکز خیرساز رادیو تراپی نیز در این استان در دست ساخت است. کشمیری اظهار کرد: با راه اندازی این مرکز غربالگری کار پیشگیری و امکان تشخیص زودهنگام انواع سرطان ها در استان فراهم می شود. وی گفت: یکی از راههای پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان ها شناخت نشانه های سرطانی است که در این راستا راه اندازی و توسعه مراکز غربالگری ضروری است.


f17t_kolangzani-markaz-tekhasosi-saratan-1396-8-29-7.jpg


وی با اشاره به ساخت مرکز تشخیصی و غربالگری سرطان در سایت سلامت بوشهر افزود: احداث اورژانس 100تختخوابی هسته ای، بیمارستان 180 تختخوابی فوق تخصصی، بیمارستان قلب، مرکز غربالگری سرطان و مرکز بیماریهای خاص از جمله طرح های در دست ساخت این سایت است. کشمیری گفت: با اجرای این طرح ها در آینده شهر سلامت که تامین کننده عمده نیازهای درمانی است در این استان تاسیس می شود.


d424_kolangzani-markaz-tekhasosi-saratan-1396-8-29-8.jpg 


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر افزود: امروز مردم به دنبال افزایش دستگاه های درمانی نیستند بلکه ارتقای سطح سواد سلامت و پیشگیری از جمله خواسته های مهم مردم است. وی ارتقای سواد سلامت با حضور سازمان های مردم نهاد و خیران را از جمله استرتژی های وزارت بهداشت و درمان عنوان کرد. وی اضافه کرد: سلامت تنها مربوط به دانشگاه علوم پزشکی نیست بلکه همه دستگاه های اجرایی به نحوی در سلامت مردم دخالت دارند.


 7o00_kolangzani-markaz-tekhasosi-saratan-1396-8-29-2.jpg


کشمیری تاکید کرد: امروز تبلور همکاری مردم با دولت در بحث سلامت است. استاندار بوشهر گفت: حضور خیران و سازمان های مردم نهاد در اجرای پروژه غربالگری سرطان بوشهر از جمله نقاط قوت این طرح به شمار می آید. عبدالکریم گراوند افزود: غیردولتی بودن پروژه غربالگری سرطان ارزشمندی این پروژه را دوچندان کرده است.


 

نوشتن دیدگاه

Back to Top

Template Design:Dima Group