استان بوشهر

>

استاندار بوشهر: شهرداری‌ها به مسائل اجتماعی و فرهنگی نیز توجه کنند

 استاندار بوشهر گفت: شهرداری ها نباید تنها فعالیت خود را به طرح های عمرانی و ساخت و ساز خلاصه کنند بلکه پرداختن به مسائل اجتماعی و فرهنگی نیز باید مورد توجه آنان باشد.

به گزارش « گرنا »؛  به نقل از ایرنا؛ عبدالکریم گراوند روز سه شنبه در نشست کارگروه مشترک شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر و فرهنگی، اجتماعی و خانواده افزود: شهرداری ها در ارتباط با تامین مکان مناسب برای اسکان کودکان کار و خیابانی نیز باید همکاری لازم را داشته باشند.


وی بیان کرد: در بخش مقابله با آسیب های اجتماعی برخی از جامعه هدف را اتباع غیرایرانی تشکیل می دهند که در این ارتباط باید ساز وکار موردنیاز آن پیش بینی شود.


گراوند افزود: در این ارتباط باید هماهنگی بین دستگاهی میان بهزیستی، آموزش و پرورش، حلال احمر، فنی و حرفه ای و شهرداری ها افزایش یابد.


وی گفت: استفاده از ظرفیت های محلی بویژه سازمان های مردم نهاد نیز می تواند در موضوع مقابله با آسیب های اجتماعی مانند کودکان کار و خیابانی نقشی اساسی ایفا کند.


مدیرکل آموزش و فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: برای مقابله با آسیب های اجتماعی 415 نفر از زندانیان شهرستان بوشهر، دشتستان و دشتی در 20 رشته مهارت موردنیاز را فرا گرفتند.


عبدالرسول کازرونی ادامه داد: در هر کدام از مراکز یاد شده به ترتیب 226، 144 و 45 نفر مورد آموزش های مهارتی قرار گرفتند از این شمار 92 درصد آقایان و مابقی آن را بانوان تشکیل می دهند.


وی یادآور شد: در کمپ های ترک اعتیاد سه شهرستان بوشهر، دشتستان و تنگستان نیز با همکاری ستاد مبارزه با موادمخدر و بخش خصوصی آموزشی مهارتی لازم برای داوطلبان این بخش ارائه شده است.


وی بیان کرد: 2 کارگاه مهارتی با عنوان 'مهارت نه گفتن' و ' مهارت های زندگی' نیز با حضور 170 نفر از شهرستان های مختلف استان در سطح شهرستان جم برگزار شده است.


کازرونی یادآور شد: در ارتباط با توان افزایی و مهارت افزایی افراد آسیب پذیر نیز در قالب طرح 25 هزار نفر پیش بینی شده 250 نفر از معتادان استان در قالب این طرح ملی آموزش های لازم را فرا بگیرند.

نوشتن دیدگاه

Back to Top

Template Design:Dima Group