استان بوشهر

>
مدیرعامل مجتمع گازی پارس‌جنوبی خبر داد ؛

افزایش ۱۵ درصدی تولید گاز و ۱۸ درصدی صادرات میعانات گازی از پارس‌جنوبی

گرنا: مدیرعامل مجتمع گاز پارس‌جنوبی از افزایش 15 درصدی تولید گاز و 18 درصدی صادرات میعانات گازی در 5 ماه اول امسال درمجتمع گازی پارس‌جنوبی خبر داد.

خبرگزاری فارس: افزایش 15 درصدی تولید گاز و 18 درصدی صادرات میعانات گازی از پارس‌جنوبیبه گزارش گرنا: مسعود حسنی بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در عسلویه اظهار داشت: در راستای پیاده‌سازی اصول سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، طراحی افزایش تولید گاز در مجتمع گازی پارس‌جنوبی با استفاده از توان متخصصان ایرانی انجام شد.


 


 


وی افزود: این شرایط سبب گردید که از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه، شاهد افزایش 15 درصدی تولید گاز به نسبت مدت مشابه در سال گذشته در این مجتمع گازی باشیم به‌گونه‌ای که برداشت گاز از میدان مشترک گازی پارس‌جنوبی با کشور قطر، به 68 میلیارد متر مکعب بالغ شده است.


 


مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اعلام تولید 65 درصد گاز مصرفی کشور از مجتمع گاز پارس‌جنوبی، تصریح کرد: در پنج ماهه اول امسال، هم‌زمان با افزایش تولید گاز، حجم گاز شیرین‌شده نیز نسبت به پنج ماه اول سال گذشته با 54 میلیارد متر مکعب، دارای افزایش رشد 16 درصد است.


 


وی ادامه داد: در همین مدت پنج ماه، شاهد افزایش تولید اتان با 28 درصد به یک میلیون و 132 هزار تن، پروپان با 590 هزار تن، بوتان با 350 هزار تن و گوگرد با 219 هزار تن در مجتمع گازی پارس‌جنوبی بوده‌ایم.


 


حسنی یادآور شد: در طی پنج ماه اول امسال با افزایش 13 درصدی تولید میعانات گازی با 86 میلیون بشکه نسبت به مدت مشابه در پنج ماه اول سال گذشته مواجه شده‌ایم که در حوزه صادرات نیز با افزایش 18 درصدی در همین مدت زمان نسبت به مدت مشابه در سال قبل روبرو شدیم....


* فارس


 


نوشتن دیدگاه

Back to Top

Template Design:Dima Group